Skupina stážistů z různých zemí bude spolu tvořit jedinečnou studijní komunitu (learning community).  Věříme, že takto utvořená studijní komunita  bude neopakovatelnou příležitostí pro utváření vašeho konceptu misie a učednictví a možná i celoživotně promění způsoby, jak vidíte i žijete vaši víru. Zažijte rok intenzivního života a studia. Ať už se rozhodnete ve službě na plný úvazek pokračovat déle než rok, nebo se znovu zapojíte do služby ve vašem sboru jako dobrovolníci, chceme vás vybavit, abyste obstáli ve světě, jehož náboženské přesvědčení je stejně rozmanité, jako jeho obyvatelé.

ŽIVÁ PRAHA

Praha je pulzující, kosmopolitní město. V jediné ulici můžete narazit na technologický startup, několik hipsterů či sochařů, a spoustu kaváren.

Jděte dál než na Karlův most. Knihu nelze posuzovat z její obálky, a stejně tak nemůžete poznat město z několika památek a muzeí. Praha je víc než Karlův most, Pražský hrad nebo její vyhlášené noční kluby. 

Poznejte Prahu zevnitř. Budete žít v jedné z deseti pražských čtvrtí, blízko lidem, abyste zjistili, pro co bijí jejich srdce.

Pronikněte do místní komunity. Můžete strávit odpoledne rozhovorem s některých z místních teenagerů, jít malovat do místní kavárny nebo zabalit nějaké jídlo s místními, kteří pomáhají bezdomovcům. Toto jsou skuteční lidé se skutečnými příběhy, a my chceme, abyste je slyšeli a reagovali na ně.
 
Jsme individuální osobnosti. Rozmanité město vyžaduje rozmanité jednotlivce. Žádné dva projekty studijní komunity nejsou úplně stejné. Službu přizpůsobíme vašim schopnostem a zkušenostem, stejně jako aktuálním potřebám v Praze. Některé služby budou uvnitř sborů, jiné ve spolupráci s nějakým sborem či křesťanskou nebo sekulární organizací ve veřejném prostoru.

POZNEJTE PRAHU

V naší komunitě stážistů jdou život a učení ruku v ruce. Pravidelně se budete setkávat s ostatními účastníky stáže MOSTY. Váš itinerář bude mít čtyři hlavní komponenty: 

Učíme se společně: Učení je bohatší, když se děje v komunitě. Nejen, že se budete učit od vedoucích a ostatních účastníků, ale také se budete učit od dlouhodobých zaměstnanců sborů, hostujících lektorů i celých týmů.

Učíme se nezabloudit: Služba v centru Prahy není jednoduchý úkol. Je výzvou především pro cizince, ale i člověk z české vesnice či maloměsta se musí přizpůsobit odlišné kultuře. I k tomu slouží některé lekce v rámci studijní komunity, které vám pomohou se začlenit do nového prostředí. 

Učíme se pomáhat: Služba je srdcem naší komunity. Využijete své jedinečné dovednosti a silné stránky v praktické pomoci v Praze.

Učíme se růst: Váš mentor vás bude podporovat v průběhu vaší adaptace na nové prostředí, novou kulturu a nové město, i v průběhu změny vašeho myšlení a víry. Budete také školeni zkušenými vedoucími.